Senátor Romney zatím vyloučil kandidaturu na prezidenta proti Trumpovi

Nastupující senátor na sebe upozornil tvrdou veřejnou kritikou Trumpovy politiky.

Novopečený senátor a bývalý prezidentský kandidát Mitt Romney odmítl, že by zvažoval kandidaturu na prezidenta v roce 2020 proti stávajícímu prezidentu Donaldu Trumpovi. Romney ale nepotvrdil, že by měl Donald Trump jeho podporu pro prezidentské klání za méně než dva roky.

Romney řekl, že na tyto úvahy je příliš brzy a že chce vidět, jaké budou alternativy, než se rozhodne o podpoře Trumpa. Romney neúspěšně kandidoval na úřad prezidenta v roce 2012 za Republikánskou stranu, nyní nastupuje jako senátor za stát Utah. V komentáři pro Washington Post teď kritizoval Trumpa za to, že nenaplňuje charakter prezidentského úřadu. Zdrojem inspirace bylo Trumpovo rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze Sýrie, vysvětlil Romney.

Trump na to reagoval slovy o tom, že by od Romneye očekával spíše roli týmového hráče. Připomenul mu také to, kdo z nich dvou byl v prezidentských volbách úspěšný. Romney na to následně reagoval nejen vyjádřením o tom, že o nové kandidatuře neuvažuje, ale také tím, že on sám uznává Trumpův úspěch ve volbách i svůj neúspěch.

Na druhou stranu Romney jako nastupující senátor potvrdil, že podpoří Trumpův návrh posílit bezpečnost jižní hranice USA stavbou zdi. Naopak demokraté tento prvek bezpečnosti hranice odmítají.

Ilustrační foto: Autor – Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America – Mitt Romney, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73577115

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.