Voliči labouristy potrestají za podporu dohody o Brexitu, tvrdí výzkum

Aspoň to ukazuje poslední rozsáhlý výzkum veřejného mínění, který má ukazovat, že mezi voliči labouristů vede podpora členství v EU.

Britské Labouristické straně hrozí „potrestání“ za to, že nechá Brexit pokračovat, měla zjistit agentura pro veřejné mínění YouGov.

Agentura provedla šetření v době vánoční a zahrnula do něj celkem 25 tisíc respondentů, což je největší výzkum voličských postojů od roku 2016, kdy se konalo referendum o odchodu z EU.

Výzkum tvrdí, že situace, ve které labouristický lídr Jeremy Corbyn nepodpoří poslance, aby byli proti současné dohodě o Brexitu, povede k tomu, že bude mít podporu jen u 26 % voličů. To je o 17 % méně než Konzervativní strana. Ta by získala 43 %. Podle slov ředitele YouGov nyní labouristé čelí otázce, zda mají nebo nemají naslouchat svým voličům. V roce 2016 byli voliči labouristů rozděleni na dva na jednoho ve prospěch setrvání v EU. Nyní jsou rozděleni na 83 % pro členství v EU a 17 % pro odchod z EU, v případě členství v EU a tvrdého Brexitu bez dohody se jedná o čísla 80 % a 20 %.

Výzkum dále tvrdí, že 53 % dotázaných je pro to, aby se ohledně dohody o odchodu z EU konalo další lidové hlasování, 54 % dotázaných by zůstalo v EU.

Současná dohoda mezi Velkou Británií a EU, kterou prosazuje premiérka Theresa Mayová je, jak se zdá, velmi nepopulární mezi voliči. 63 % dotázaných dává přednost tomu zůstat v EU, než přijmout danou dohodu.

Pokud by dotázaní měli na výběr mezi možností zůstat v EU, nebo tvrdým Brexitem, upřednostňují první.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.