Lídr Hnutí pěti hvězd podpořil francouzské Žluté vesty

Di Maio v otevřeném dopise vyzdvihl spojnice mezi italskými Pěti hvězdami a francouzskými žlutými vestami.

Lídr italského Hnutí pěti hvězd a vicepremiér vlády Luigi Di Maio v otevřeném dopise minulý týden podpořil francouzské Hnutí žlutých vest, informuje Euronews.

V dopise mimo jiné píše, že v obou zemích, ve Francii i v Itálii, „se stala politika hluchou k potřebám občanů, kteří byli vyloučeni z nejdůležitějších rozhodnutí“. Di Maio udělal paralelu mezi žlutými vestami a anti-establishmentovým hnutím, které vede.

Di Maio nabídl hnutí podporu nejen slovně, ale také konkrétně sdílením zkušeností a nástrojů jeho hnutí. Vyzdvihl také koncepci přímé demokracie, o kterou se podobně jako francouzské žluté vesty opírá i Hnutí pěti hvězd v Itálii. Obě hnutí také spojuje nedůvěra k establishmentu a využití internetu pro politické srocování.

Ilustrační obrázek: Autor – Presidenza della Repubblica, Attribution, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68285818

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.