Američanům už vadí i solární panely od firmy Huawei

Solární panely čínské výroby mají bezpečnostně ohrožovat celou americkou energetickou síť.

Američtí zákonodárci připravují další útok proti firmě Huawei – tentokrát jde o solární panely, napsaly noviny Financial Times.

Nejnověji prý solární panely firmy Huawei ohrožují celou americkou síť. Prý by mohly být „hacknuty“ a ohrozit tak dodávky energie v USA.

Demokratický senátor za Pensylvánii následně napsal americkému ministrovi pro energetiku. Obává se, že vstup firmy do rezidentního trhu se solárními panely může být hrozba pro americkou infrastrukturu. Američané by se prý mohli dostat do pasti, kdyby používali zařízení, které není do důvěryhodných partnerů. Americké tajné služby už varovaly, že Huawei se nedá věřit, proto je potřeba brát vážně i solární panely. Prý je potřeba zjistit, „co v nich všechno je“.

USA v posledních měsících tlačí na spojence, aby nedovolily firmě Huawei vstoupit na trh s technologií 5G.

Firma Huawei se brání tím, že neexistují žádné důkazy ohledně možnosti využívat solární panely například k „vypnutí“ infrastruktury.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.