Italská koalice schválila dva hlavní volební sliby

Zavede „občanský příjem“ pro nezaměstnané a sníží věk odchodu do důchodu pro některé pracovníky.

Italská vládní koalice splnila své dva klíčové sliby. Zavede se „občanský příjem“ pro nezaměstnané a sníží se věk odchodu do důchodu pro některé pracovníky, informují Financial Times.

Premiér Giuseppe Conte uvedl, že tyto kroky pomohou pěti milionům lidí, kteří žijí v chudobě. Jeden milion může odejít do důchodu dříve. Vláda změny, jak si říká koalice Hnutí pěti hvězd a Ligy, se koncentrovala na tyto dva klíčové sliby.

Občanský příjem (reddito di cittadinanza) znamená, že nezaměstnaní Italové budou mít až 780 eur měsíčně, zatímco si budou hledat práci. A dřívější odchod do důchodu se bude týkat těch, kteří do systému přispívali 38 let. Budou moci odejít do důchodu v 62 letech, ne až v 67.

Luigi Di Maio, vicepremiér za Pět hvězd, uvedl, že vládě trvalo jen 7 měsíců, než splnila své klíčové sliby, o nichž někteří tvrdili, že je to science fiction. I Matteo Salvini si opatření pochvaloval a uvedl, že dřívější odchod do důchodu může uvolnit pracovní místa pro mladé. Pro Salviniho to znamená, že vláda plní své sliby, a že mladí Italové nemusejí odcházet do zahraničí, protože mohou spíš najít práci v Itálii.

Di Maio, který má starosti ekonomiku a sociální věci, uvedl, že občanský příjem začne fungovat od dubna, informace o žádosti budou dostupné od února a rozložení bude geograficky symetrické.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.