Melénchon: Jde o volbu mezi bojem pro a proti suverenitě lidu

Z Twitteru: Volba mezi nacionalismem a internacionalismem je falešná, o co ve skutečnosti jde je otázka suverenity lidu.

V hnutí „La France Insoumise“ (Nepoddajná Francie) odmítáme to, co říkají sociálně-liberální síly, když se zaštiťují „internacionalismem“ jako maskou pro kapitál, cituje lídra hnutí Jean-Luca Melénchona novinář Thomas Fazzi na svém Twitteru.  Slovo internacionalismus znamená souhlas mezi národy a mezi lidmi, kteří jsou demokraticky organizováni na národní úrovni.

Lidé hodně hovoří o nacionalismu a internacionalismu, ale volbou, které ve skutečnsti čelíme, je mezi boj pro nebo proti suverenitě lidu. Vzývat Evropskou unii jako internacionalistickou organizaci je vyprazdňování pojmu. Pro většinu Evropy je to místo, kde jsou demokratická práva zrušena.

To, co je dnes aplikováno v Evropě, je spíše jako Brežněvova doktrína, kdy Evropská komise může zasahovat do zemí, aby zachovala status quo. Byl to přeci  pan Juncker, kdo řekl, že „nemůže být žádná demokracie mimo evropské smlouvy.“ My si ovšem myslíme, že nemůžeme být žádná demokracie uvnitř evropských smluv. Není to demokratické, když Komise, kterou nikdo nevolil, říká každé zemi, co by měla nebo neměla dělat, co je a co není přípustné, jako kdyby to byl nějaký byznys. Rozhodovat mají parlamenty.

Odkaz na původní tweet:


Články zveřejněné v sekci Trendy nemusejí vyjadřovat názor redakce.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.