Porošenko, nebo Putin? Ukrajinci jsou zmatení

Volební slogan „Porošenko, nebo Putin“ budí na Ukrajině rozpaky. Ví Putin o tom, že kandiduje, ptají se sociální sítě?

Ukrajinský prezident Petro Porošenko ohlásil novou kandidaturu na druhý prezidentský termín. A to navzdory velmi nízké podpoře, která je způsobená zhoršující se sociální situací a také tím, jak řeší současnou občanskou válku (termín použil původní zdroj-pozn.red.) na východě Ukrajiny, píše Euronews.

Porošenkův volební slogan způsobil mezi voliči zmatení. Slogan zní „Buď Porošenko, nebo Putin“ a je doplněn obrázky obou prezidentů. Ukrajinské sociální sítě a jejich uživatelé se hned začali zajímat o faktičnost takových slov. Například novinářka Jelena Bonderenko se plata, zda Vladimir Putin tuší, že se účastí voleb?

Jiný příspěvek ironicky poznamenal, že až jednoho rána Putin vystoupí a řekne, že se rozhodl nekandidovat na ukrajinského prezidenta, Porošenkovi se zhroutí celá PR kampaň.

Zazněla i kritika, která směřovala na Porošenka a jeho tým za jejich představu, že by se volby vlastně neměly ani konat, protože je tu jen jeden kandidát a spasitel a že jeho nezvolení povede ke „kapitulaci agresorovi“.

Ilustrační foto – Autor: Адміністрація Президента України, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72812895

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.