Trumpa rozčilují americké tajné služby, jsou prý naivní vůči Íránu

Bezpečnostní agentura totiž říká opak toho, co prezident ohledně údajné jaderné hrozby.

Prezident Donald Trump obvinil své vlastní zpravodajské služby z toho, že jsou „naivní“, protože tvrdí opak ohledně jaderné hrozby Íránu a Severní Koreji.

Zástupci tajných služeb prezentovali své závěry v Kongresu a byly zcela v rozporu s tím, co tvrdí Trump. Trump pak následně tweetoval, že tajné služby jsou „naivní a pasivní“, když dojde na Írán.

Trump se zase chlubil tím, že než se stal prezidentem, dělal Írán na Blízkém východě jen nepořádek, ale od té doby, co odstoupil od jaderné dohody, je to hodně jiné, ale stále je Írán možným zdrojem nebezpečí.

Následně Íránu opět vyhrožoval a pochvaloval si, že jsou ekonomicky na dně. Zástupce zpravodajské komunity, který má na starosti dohled nad všemi 16 agenturami, uvedl, že nevěří tomu, že by Írán aktuálně směřoval k jaderným zbraním.

Íránská otázka je další, kde se Trump neshodne se zpravodajskými službami.

Zpravodajci uvedli, že Írán je malé nebezpečí, ale že rizika přetrvávají především u Severní Koreje. Trump následně obhajoval, opět přes tweety, svůj postoj k Severní Koreji, i když po setkání mezi Trumpem a Kimem nedošlo k jasnému pokroku. Trump tweetoval o pokroku v jednání, a také o tom, že se těší na setkání s Kim Čong-unem.

Demokratičtí zástupci Trumpa kritizovali za to, že nenaslouchá zpravodajské komunitě.

Ilustrační obrázek: WEF

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.