V Bruselu jsou cizí agenti ve steakhousu

Bezpečnostní služba EU varuje před návštěvou konkrétních bruselských restaurací. Navštěvují je agenti Číny a Ruska.

Německá zpravodajská platforma Tagesschau informuje, že 250 čínských a 200 ruských agentů je v současnosti v Bruselu aktivních. Bezpečnostní služba EU varuje před návštěvou určitých restauraci, kde se tito agenti vyskytují.

Vnitřní bezpečnostní služba Evropské služby pro vnější činnost (ESVČ) vydala varování před působením čínských a ruských agentů v Bruselu. Prý se v Bruselu nachází asi 250 čínských a 200 ruských agentů.

Navštěvují také specifické restaurace ve čtvrti EU, například oblíbený steakhouse či nejmenovanou kavárnu, která se nachází blízko hlavní budovy Evropské komise. Tajní agenti prý pracují především na velvyslanectvích nebo na obchodních zastoupeních jejich zemí.

Prý je také veřejných tajemstvím, že atašé, kteří se také vyskytují na velvyslanectvích, jsou často tajní agenti. Vedle ruských a čínských jsou přítomni také američtí a maročtí agenti.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.