Ukrajinské předvolební ratingy stále vede outsider Zelenskij

Herec podle posledních výzkumů oslovil skoro třetinu voličů. Současný prezident se drží na třetím místě.

Výzkum veřejného mínění ukrajinské skupiny Rejting ukazuje, že herec Volodymyr Zelenskij si před prezidentskými volbami na Ukrajině (31. března) stále udržuje náskok. Zelenského by volilo 24,9 % respondentů. Na druhém místě je bývalá premiérka Julia Tymošenková s 18,8 %. Současný prezident země Petro Porošenko má celkem 17,4 % podpory a je na třetím místě.

V další trojce jsou potom kandidáti Jurij Bojko – 10,2 %, Anatolij Gricenko 9,4 % a lídr Radikální strany Oleh Ljaško 5,8 %.

Výzkum Rejtingu také tvrdí, že každý šestý neví, koho volit a že nejvíce takových voličů je mezi chudými voliči, obyvateli vesnic a spíše mezi ženami. Výzkum proběhl mezi 9. a 15. březnem mezi 2000 respondenty. Statická chyba jsou 2 %.

Jiný nedávný výzkum veřejného mínění od společností Greenberg Quinlan Rosner a InfoSapiens tvrdí, že rozdíl v podpoře Zelenského a Porošenka se zmenšuje.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.