Rodina ženy zraněné při protestech žlutých vest podnikne právní kroky

Podle právníků se mělo jednat o úmyslné násilí na zranitelné osobě ze strany ozbrojených osob zaštítěných veřejnou mocí.

Rodina 73leté ženy z Nice, která byla při víkendových protestech žlutých vest zraněna, už ve věci učinila právní kroky, informuje Euronews. Obrázky na zemi ležící ženy zveřejnila agentura Reuters a obletěly sociální média. Podle mínění lékařů byla Geneviève Legay při vědomí, koherentní a mohla odpovědět na všechny otázky.

Legayová je předsedkyní niceské antiglobalizační NGO, o víkendu protestovala v zakázané oblasti města, kde proti ní i dalším demonstrantům zakročila policie.

Rodina Legayové bude věc žalovat jako příklad vědomého násilí spáchaného osobou, která má veřejnou autoritu, proti zranitelné osobě, informoval média právní zástupce rodiny. Státní zástupce v Nice už otevřel vyšetřování případu.

Tento víkend byly proti protestujícím poprvé nasazeny ozbrojené jednotky. Ve srovnání s řáděním na bulváru Champs Élysées během minulého víkendu byly pařížské protesty tento týden mnohem klidnější.

Uvádí se, že tuto sobotu se protestů po celé Francii účastnilo 40 500 lidí, což je nárůst oproti předchozímu víkendu, kdy šlo o 32 300 účastníků. Pouze v Paříži se počet demonstrantů snížil z 10 na 5 tisíc osob.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.