Bolsonaro přiletěl do Izraele

Brazilský prezident má v předvolebním Izraeli pobýt celkem 4 dny a podepsat celou řadu dohod.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro v neděli přiletěl na čtyřdenní státní návštěvu Izraele. Brazilského lídra uvítal v zemi premiér Benjamin Netanjahu. Návštěva pravicového prezidenta Brazílie se koná jen devět dní před parlamentními volbami v Izraeli, ve kterých bude Netanjahu obhajovat svoji politiku i funkci. Ve volbách čelí spojenectví dvou centristických politických sil. Netanjahua před volbami ohrozilo vyšetřování ohledně obvinění z korupce.

Očekává se, že při návštěvě nového brazilského lídra dojde k podpisu celé řady dohod, a to včetně dohody o bezpečnostní spolupráci obou zemí. Má se také podepsat dohoda o tom, že státní ropná společnost Brazílie Petrobras se bude podílet na tendru pro izraelské hledání zdrojů ropy a plynu. Nejasná zatím zůstává otázka přesunu brazilské ambasády do Jeruzaléma. Krok budí odpor u vojáků v brazilské vládě. Podle posledních zpráv Brazílie otevře v Jeruzalémě zatím jen svoje obchodní zastoupení.

Ilustrační foto: Autor – Record TV – https://www.youtube.com/watch?v=K6mGaXhMG5k, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=75886395

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.