V USA se chystá omezení vízové politiky

Prezident Trump chce snížení počtu vízových pobytů v USA překračujících vymezenou dobu.

Administrativa Donalda Trumpa zvažuje, že by omezila nebo suspendovala vstup do země pro občany států, které mají v rámci krátkodobých víz do USA vysokou míru překročení doby pobytu.

Pondělní prezidentovo memo nařizuje hledání cest, jak minimalizovat počet podobných situací. Jedná se o nový pokus zaměřit se na migraci jako téma v rámci začínající prezidentské kampaně, píše agentura Associated Press.

Prezident zdůraznil, že jeho snahou je udržet Američany v bezpečí a ochránit integritu systému, ve kterém jsou nyní „miliony lidí, kteří čekají ve frontě na vstup do Ameriky, aby našli svůj americký sen“. Úředníci dostali od prezidenta 120 dní, aby připravili návrh řešení problému.

Nestranické Centrum pro migrační studie informovalo, že počet lidí, kteří si svévolně prodlužují dobu pobytu povolenou americkým vízem je o dost vyšší než těch, kteří nezákonně překračují hranice. Podle úředníků se jedná o 20 zemí, v nichž počet překročení doby povoleného pobytu je vyšší než 10 %. Mezi tyto země patří například Čad, Džibutsko, Eritrea, Libérie, Šalamounovy ostrovy, Benin a Burkina Faso.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.