Jednání mezi USA a Čínou proběhnou podle plánu i přes Trumpovy nové výhružky

Čína v pondělí potvrdila, že plánované jednání o obchodu se ve Washingtonu konat bude.

Čínští emisaři se připravují na cestu do Spojených států, což naznačuje, že rozhovory mezi oběma stranami budou pokračovat i přes nové hrozby prezidenta Donalda Trumpa. Trump pohrozil zvýšením dovozních cel z Číny na 25 procent. Podle slov mluvčího čínského ministerstva zahraničí zjišťuje čínská strana novou situaci. (poznámka redakce: mezitím se už objevily zprávy, že k navýšení dovozních cel rozhodnutím Trumpa dojde snad tento pátek).

Trump totiž oznámil možnost zvýšení dovozních cel o víkendu na svém Twitteru. Zpráva vyvolala poprask na trzích, protože oznámení vyvolalo dojem, že čínská strana se z jednání stáhla.

Čína potvrdila, že plánovaná středeční jednání ve Washingtonu proběhnou podle plánu. Z Pekingu také zaznělo, že spoléhá na to, že se obě strany jednání sejdou na půl cesty.

Analytici banky UBS Tao Wang a Ning Žang ale po posledním vývoji míní, že riziko plnohodnotné obchodní války mezi USA a Čínou se značně zvýšilo.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.