Tusk doufá v to, že se Brexit konat nebude

Předseda Evropské rady vidí 20 až 30procentní možnost, že Británie z Unie neodejde. Brexit prý není to, co si od něj jeho zastánci slibovali.

Předseda Evropské rady Donald Tusk řekl v rozhovoru pro polské noviny, že se nikdy nevzdá naděje na to, že se odchod Velké Británie z EU nakonec nestane. Svoje naděje zhodnotil na 20 až 30% možnost. Tusk také dodal, že Brexit v Británii vedl k posílení proevropských iniciativ.

Podle Tuskova názoru je možné rozhodnutí z roku 2016 zvrátit druhým referendem o odchodu Británie z EU. Před referendem v roce 2016 se podle něj nevedla seriózní debata o dopadech odchodu, nynější výsledky lidového hlasování by byly jiné, míní Tusk.

Šance, že se Brexit neuskuteční, jsou 20–30 %. To je podle předsedy Evropské rady „hodně“. Tusk také zapochyboval o tom, že se podaří dodržet nové datum pro britský odchod z Unie na konci října 2019. Jak řekl, vychází najevo, že předpovědi těch, kteří v britské politice odchod z EU prosazovali, se ukazují stále více jako mylné.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.