Porošenko požádal Merkelovou o posílení sankcí proti Rusku

V „rozlučkovém“ telefonním rozhovoru s německou kancléřkou Porošenko požadoval posílení tlaku na Rusko a další sankce.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko v telefonickém rozhovoru s kancléřkou Angelou Merkelovou požádal o další posílení sankcí proti Rusku, informovaly v pátek oficiální stránky prezidenta Ukrajiny. Porošenko hovořil o posílení tlaku na Rusko v souvislosti s otázkou osvobození 24 ukrajinských námořníků, které zadrželo Rusko v listopadu minulého roku.

Porošenko dále vyzval Merkelovou k posílení sankcí proti Ruské federaci s ohledem na to, že ruská strana začala vydávat ruské pasy pro obyvatele dvou „lidových republik“ na východní Ukrajině. Porošenko nazval kroky Ruska provokačními.

Kancléřka Merkelová měla v rozhovoru ocenit transparentnost prezidentských voleb na Ukrajině i osobní roli prezidenta v demokratičnosti voleb a při reformách posledních pěti let. Ujistila také končícího prezidenta, že Ukrajina bude i nadále v centru zájmu Evropské unie a Německa.

Ilustrační foto: Autor – Administrativa prezidenta Ukrajina, CC, Wikicommons

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.