V Británii vede v průzkumech Strana Brexitu. Předehnala konzervativce i labouristy

Hlavní politické strany Británie nemají pro voliče čitelné postoje k odchodu z EU, ukazuje výzkum.

V roce 2019 vzniklá Strana Brexitu ve velké Británii vede podle posledního výzkumu společnosti Opinium v předvolebních výzkumech pro květnové volby do EP. S celkem 34 % podpory předčila dvě hlavní politické síly britské politiky – konzervativce i labouristy, uvedly Deutsche Welle s odvoláním na list The Observer.

Výzkum ukázal, že labouristé by mohli získat celkem 21 % hlasů, zatímco konzervativci potom 11 % hlasů. Liberální demokraté, kteří jsou proti Brexitu, mají celkem 12 % a zelení pak 8 %. UKIP dostal podle výzkumu 4 % podpory mezi dotázanými.

Průzkum také ukázal na to, že Britům není dostatečně jasné, jaké pozice zastávají hlavní politické síly vůči Brexitu. 36 % dotázaných nevědělo, jaké mají konzervativci názory na Brexit. U labouristů se jednalo o celkem 38 %.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.