Nový ukrajinský prezident chce od EU posílení sankcí proti Rusku

Na jednání s místopředsedou Evropské komise Zelenskij zdůraznil, že i nadále spoléhá na podporu Evropské unie.

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskij na jednání s místopředsedou Evropské komise Marošem Šefčovičem vyjádřil naději, že EU znovu posílí sankce proti Rusku v souvislosti s ruskou agresí proti Ukrajině.

Informaci o tom přinesla tisková služba prezidentské kanceláře a slova měla padnout během jednání s Šefčovičem, které se týkalo Energetické unie. Obě strany se ale dotkly i dalších otázek, např. vzájemných vztahů Ukrajiny a EU, perspektivy ukončení okupace Krymu, spolupráce v obraně proti ruské agresi vůči Ukrajině a zahájení jednání ve formátu Ukrajina-EU-Rusko o uzavření plynových dohod.

Zelenskij řekl, že jako prezident spoléhá na další podporu EU a že by si přál uvidět Ukrajinu jako rovnoprávného člena EU. Zdůraznil také, že Kyjev spoléhá na další posílení sankcí EU vůči agresivnímu Rusku.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.