Francii rostou vývozy zbraní. Také díky vyššímu odbytu v Evropě

Prodeje a vývozy francouzských zbraní celkově vyrostly o 30 %. Nyní také díky prodejům v Evropě.

Prodeje zbraní vyrobených ve Francii do evropských zemí v roce 2018 vzrostly. Vývozy zbraní dělaly celkově částku 9,1 miliardy eur, což je o 30 % více než v roce 2017.

25 % z prodaných a vyvezených zbraní z Francie připadá na Evropu, což odpovídá 2,2 miliardám eur. Je to nárůst o 10 %. Podle zprávy francouzského ministerstva obrany se jedná o důsledek nové orientace na Evropu. Cílem je „mít francouzský a evropský průmysl, který dokáže vybavit naše síly v souladu s našimi ambicemi“.

Francie získala několik velkých kontraktů na prodej a výrobu zbraní. Z celkem pěti dohod, které přesáhly hodnotou 500 milionů eur, byly dva evropské. Šlo o zakázky pro Belgii a Španělsko. Další tři dohody nad 500 milionů směřovaly na Blízký východ. Region je stále největším zákazníkem pro nákup zbraní z Francie. Celkově se ale těžiště celosvětových nákupů rostoucích zbraní posouvá do Asijsko-tichomořské oblasti.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.