Dohoda USA a Polska o vojenské spolupráci: Napadení Polska bude znamenat globální konflikt

Američtí vojáci by podle dohody měli být v Polsku rozmístěni na celkem šesti lokalitách.

Polský ministr obrany Mariusz Błaszczak v rozhovoru pro Polskie Radio v pondělí řekl, že američtí vojáci budou v Polsku rozmístěni na celkem šesti zatím nespecifikovaných místech, a to na základě dohody obou stran.

Błaszczak také uvedl, že dohoda mezi Polskem a USA o vojenské spolupráci změnila charakter vojenské přítomnosti USA v Polsku. Podle něj to znamená, že napadení Polska agresorem bude znamenat globální konflikt. Polsko tak slovy svého ministra obrany spoléhá na to, že vojenská přítomnost armády USA na polském území odradí každého potenciálního útočníka.

Jedná se prý i o garanci, že útok na Polsko bude chápán jako napadení celého NATO. Ministr Błaszczak dále řekl, že dohoda mezi oběma zeměmi je v pokročilém stádiu vyjednávání.

Ilustrační foto: Autor – Fot. P. Tracz Kancelaria Premiera, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64029827

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.