Výzkum Fox News: Trump to s migrací přehnal

Polovina z dotázaných amerických voličů míní, že Trumpova vláda zašla v prosazování migrační politiky příliš daleko.

Polovina amerických voličů si podle výzkumu veřejného mínění provedeného televizí Fox News myslí, že Donald Trump zašel v prosazování svého pohledu na migraci příliš daleko. Vedle toho, díky obchodnímu napětí, poněkud oslabil optimismus týkající se ekonomickému růstu.

50 % voličů je toho názoru, že v prosazování migračních zákonů zašla Trumpova administrativa příliš daleko. 24 % si naopak myslí, že vláda nedělá v této otázce dost. A 1 z 5 dotázaných vnímá současné kroky jako dostatečné.

74 % dotázaných souhlasilo s tím, že děti, které se do USA dostaly ilegálně, by měly dostat právní status. Proti je 24 %. Vedle toho výzkum ukázal, že voliči dávají přednost posílení ochrany hranic před stavbou zdi na hranici s Mexikem.

V případě cel má 8 z 10 dotázaných obavu, že se prodraží. 45 % dotázaných si myslí, že cla škodí americké ekonomice. O opaku je přesvědčeno 33 %.

57 % dotázaných vidí americké hospodářství optimisticky, což je mírný pokles oproti starším číslům.

Výzkum televize Fox News byl proveden mezi 1001 registrovanými voliči v období 9. až 12. června, statistická chyba je 3 procentní body.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.