USA připravují další sankce na Írán

Trumpův bezpečnostní poradce Bolton varuje, aby si Írán nezaměnil americkou obezřetnost za slabost.

John Bolton uvedl, že USA možná ohlásí nové sankce již v pondělí. Zopakoval, že nedovolí, aby Írán získal jaderné zbraně. Bolton se sešel s izraelským premiérem, který si přisadil a uvedl, že po odstranění sankcí se agresivní jednání Íránu navýšilo.

Poslední konflikt ohledně Íránu ukazuje, že Trump se snaží být na nepřátele „tvrdý“, ale na druhé straně v kampani slíbil, že se vyvaruje vojenských dobrodružství.

Íránský prezident Hassan Ruhání uvedl, že region je nesmírně citlivý a že bezpečnost Perského zálivu a Ománského zálivu je pro mnoho zemí klíčová. Řekl také, že očekává, že mezinárodní organizace budou reagovat na americkou invazi, čímž referoval k onomu sestřelenému dronu.

Dále řekl, že většina problémů Blízkého východu spočívá v diktaturách a v tom, že jsou zastrašovány jiné země, a to zejména Spojenými státy. Varování vyslal i hlavní šéf Revolučních gard. Region buď bude stabilizovaný, nebo se celý ocitne ve válce.

Zástupce Íránu si také postěžoval, že evropští signatáři dohody neudělali nic pro její zachování a že očekává praktické kroky od evropských zemí během dvou týdnů.

Ilustrační foto: Autor: Kremlin.ru

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.