Konzervativní kandidát Hunt: EU s námi hraje tvrdou hru, chce pro sebe nejlepší výsledek

Jeremy Hunt také označil říjnovou lhůtu pro Brexit za „fake“ a svého rivala Borise Johnsona považuje za nedůvěryhodného.

Evropská unie hraje s Británií tvrdou hru, protože chce, aby země zůstala členem celní unie, sdělil Jeremy Hunt, který kandiduje na předsedu Konzervativní strany. Informuje o tom politický web Politico.

V rozhovoru pro BBC řekl Hunt, který působí jako ministr zahraničních věcí Velké Británie, že EU hraje tvrdou hru a chce si v rámci odchodu Velké Británie z EU vyjednat co nejlepší výsledek.

Hunt se také opřel do svého rivala v boji o post šéfa konzervativců a bývalého ministra zahraničí Borise Johnsona. Označil ho za nedůvěryhodného a obvinil ho dokonce, že stanovuje „fakeovou lhůtu“ pro Brexit.

Oba politici ale slibují, že znovu projednají aranžmá pro hranici mezi Irskem (člen EU) a Severním Irskem, a že využijí technologií, aby zde nevznikla tvrdá hranice. EU přitom navrhovala řešení s názvem „backstop“, které mělo zaručit, že hranice se Severním Irskem zůstane otevřená. Toto řešení prosazovala premiérka Thesesa Mayová. Hunt ji v tom podporoval, i když si dle vlastních slov nikdy nemyslel, že by se jednalo o správný přístup.

Zatímco Johnson slíbil, že prosadí odchod Velké Británie z EU ke stanovenému datu 31. října 2019 v každém případě, Hunt sdělil, že by nebyl proti prodloužení lhůty a vyjednávání v případě, že by dohoda byla blízko.

Ilustrační foto: Autor – Ted Eytan from Washington, DC, USA – UK Secretary of State for Health Jeremy Hunt and Dr. Mark Davies visit the Center for Total Health 25425Uploaded by snowmanradio, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29151885

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.