Americko-čínská jednání budou pokračovat

Poté, co se americký prezident setkal se svým čínským protějškem na summitu G20, uvedl, že jednání mezi oběma zeměmi budou dále pokračovat.

Jednání mezi USA a Čínou budou pokračovat. Americký prezident uvedl, že nebude uvalovat další cla na Čínu a také zmírnil svůj postoj vůči firmě Huawei. Schůzka byla podle Donalda Trumpa „vynikající“, USA nebudou uvalovat další cla a Čína se prý zavázala nakupovat více amerických zemědělských výrobků.

Trump na tiskové konferenci také uvedl, že americké firmy mohou kooperovat s Huawei. Americký prezident přiznal, že je možné, že firma bude odstraněna „z černého seznamu“. Nicméně o Huawei se bude detailně hovořit až „na konci jednání“, zdůraznil americký prezident.

Najednou také tvrdil, že nechce pospíchat a chce mít jen tu nejlepší dohodu.

Jako by se opakovalo to, co se stalo v Buenos Aires, kde vzájemné uvalování cel bylo ukončeno příměřím, po kterém následovala jednání. Jednání se nicméně v květnu zhroutila.

Výsledek přivítali i zástupci amerického byznysu. Jsou rádi, že USA budou ale nadále tlačit „dlouhodobé neférové zacházení“ a strukturální otázky.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.