Salvini chce drastické pokuty pro lodě neziskových organizací

Rakouský Kurier tvrdí, že pokuta by měla být jeden milion eur.

Italská strana Liga chce tvrdě trestat organizace, které navzdory zákazu vplouvají do italských přístavů. Nový legislativní návrh počítá s pokutami, které se dramaticky zdvihají až na jeden milion eur. Návrh ovšem musí ještě schválit parlament.

Salvini tímto krokem reaguje na lodě, které navzdory zákazu přivezly migranty na Lampedusu. Navíc by mělo být snazší lodě zabavit. Salvini říká, že jeho země se nedá vydírat a nebude tolerovat pašeráky lidí a ty, kteří porušují zákony.

Italská Liga zažívá velký vzestup. Aktuální výzkumy jí přisuzují preference ve výši 37,5 %. Velice jí pomohl spor s kapitánkou Carolou Racketeovou. Liga již uspěla také v evropských volbách v květnu. Koaličnímu partnerovi Ligy se ovšem moc nedaří. Hnutí Pěti hvězd vyhrálo minulý rok volby s 32 %, ale nyní se dle průzkumů propadlo jen na 17 %.

Salvini razí už více než rok politiku „zavřených přístavů“. Počet příjezdů migrantů se snížil o 85 %. Salvini tvrdě bojuje proti záchraně uprchlíků neziskovými organizacemi. Salvini aktuálně vyzval Tunisko k tomu, aby si migranty bralo zpět. Chce také používat více radarové systémy a lodě k potírání pašeráků. Itálie dodá tuniské pobřežní stráži lodě, pokud bude třeba.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.