Rusko dalo zelenou projektu první soukromé magistrály mezi Evropou a Čínou

Ruský premiér odsouhlasil nový projekt soukromé dálnice v ceně více než 600 miliard rublů (asi 213 miliard korun).

Ruský premiér Dmitrij Medveděv už na konci června odsouhlasil projekt první zcela soukromé dálnice „Meridian“, která by měla vést od hranic s Běloruskem až do Kazachstánu, měla by tak spojit západní Evropu a Čínu. Užívání magistrály by mělo být placené.

Podle informací ruských novin Vědomosti Medveděv nařídil ministerstvu dopravy a ekonomického rozvoje, aby zahájilo konzultace s iniciátorem projektu, kterým je Ruská holdingová společnost, ohledně získání investorů, zejména čínských. Projekt mají podpořit i další ruská ministerstva.

Cena soukromé dálnice má dosáhnout asi 600 miliard rublů bez DPH a měla by být financována bez účasti státního rozpočtu. Nicméně podle informací Vědomosti investoři požadují, aby jim ruská vláda garantovala příjmy ve výši 35 miliard rublů za rok. Tato částka má pokrývat možná rizika, která se kolem stavby mohou objevit, včetně těch politických (například uzavření hranic). Komerční rizika by státní garance pokrývat neměla.

Alexandr Rjazanov z Ruské holdingové společnosti sdělil, že ruská vláda sice ještě nikdy takové garance neposkytla, ale nyní pečlivě zvažuje argumenty investorů.

Rjazanov také na konci května předložil nápady, jak snížit cenu celého projektu, a to o 120 miliard rublů. Trasa magistrály se má stavět ve třech etapách. První od hranice s Kazachstánem do Samarské oblasti v Rusku, druhá ze Samarské oblasti až k trase M4 Moskva-Don v délce 1100 km, třetí pak má spojit trasu M4 a hranici s Běloruskem. Podle Rjazanova se dá ušetřit tím, že by se první, 430kilometrová trasa magistrály od hranic s Kazachstánem nerealizovala.

Konkurentem Meridianu byl projekt „Avtodor“, který měl dopravním koridorem spojovat Evropu a západní Čínu. Na rozdíl od Meridianu měl jednak spojovat velká ruská města, jednak se na něm měl stát podílet 60 % nákladů v celkové výši 540 miliard rublů. Výše státní účasti prý také byla důvodem, proč ministerstvo financí doporučilo Avtodor odmítnout a podpořit právě Meridian.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.