Jak se budou vyvíjet britské obchodní rozhovory s USA?

Americká „frustrace“ může způsobit, že žádné post-brexitové partnerství nebude, čímž skončí obchodní strategie „global Britain“. 

Server Other News přináší článek britského Telegraphu, který hodnotí výhledy Spojeného království na obchodní dohodu s USA.

Británie stále nedosáhla pokroku v jednáních o uzavření obchodní dohody s USA, tvrdí Telegraph. Setkání se táhnou už dva roky a zdá se, že na se britské straně projevuje velké přetížení personálu i citlivost politických témat, od zdravotnictví po zemědělství a finance.

Americká „frustrace“ z vývoje jednání může vést k tomu, že žádné post-brexitové partnerství nebude, čímž skončí obchodní strategie „global Britain“.  Jak vyplývá z dokumentů, které má Telegraph k dispozici, rostou obavy, že Británie vůbec není schopna komplexní jednání realizovat. Zdá se, že Británie má problém s nedostatkem odborníků na projednávanou problematiku.

Dokumenty prý také ukazují, že USA se snaží Británii vyčlenit ze sféry vlivu EU. Někteří zástupci EU ovšem namítají, že Británie bude použita jen jako pěšák v amerických sporech s Bruselem. Pokud by Británie navíc převzala americké standardy v oblasti potravin, vznikne jí problém s přístupem na evropský trh. Ale ať se Británie zařídí jakkoliv, chce-li vyvážet do EU, musí se podřídit normám EU.

Sladit požadavky USA i EU bude pro Británii problematické. Nakonec to může dopadnout tak, že Velká Británie bude svá rozhodnutí činit na základě amerických požadavků a nebude prvořadě brát v úvahu své vlastní zájmy. Británie bude pro USA „snadnou kořistí“, zakončuje Telegraph.

Články zveřejněné v rubrice Trendy nemusejí vyjadřovat názor redakce.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.