Německá opozice není z výběru Kramp-Karrenbauerové na místo ministryně obrany nadšená

Jmenování předsedkyně CDU ministryní obrany je široce kritizováno německou opozicí. Mluví se dokonce o nestydatosti.

Německá Tagesschau informuje: nejen nová šéfka CDU, ale nově i ministryně obrany Annegret Kramp-Karrenbauerová (AKK) bude muset přesvědčit opozici, která ji považuje za nekvalifikovanou a rozhodnutí kancléřky kritizuje.

Opoziční Die Linke se nechala slyšet, že s ministerskými posty je to jak s překladištěm na nádraží, očividně se tak řeší personální problémy CDU. AKK se obranou a s ní souvisejícími problémy nikdy nezabývala, ale to zřejmě není překážkou, aby se přesto stala ministryní.

Zástupkyně FDP tvrdí, že už samotný nástup AKK je handicapem, neboť dlouho tvrdila, že by do vlády nikdy nevstoupila. Kancléřka vlastně dala najevo, že ji problémy Bundeswehru vůbec nezajímají, jen byl využit pro personální šachy. Představitel frakce FDP dokonce uvedl, že „vůči vojsku a partnerům v NATO se jedná o nestydatost.“ AKK prý jasně symbolizuje, jak málo si Merkelová Bundeswehru cení. I zde zaznívá kritika, že AKK neví nic o zahraniční a bezpečnostní politice.

Z CDU ovšem zaznívala chvála. AKK prý „věří na těžké úkoly“, což je v politice nutné. Když chce vést, musí být i schopna nést riziko, zní dále z Unie.

AKK přebrala rezort po Ursule von der Leyenové, která se stala předsedkyní Evropské komise.

Ilustrační foto: Autor – Olaf Kosinsky, CC BY-SA 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=75185239

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.