Proti Corbynovi se staví labourističtí zástupci ve Sněmovně lordů

Zákonodárci chystají symbolické hlasování o nedůvěře Jeremymu Corbynovi.

Podle zdroje z Labouristické strany budou labourističtí zákonodárci z horním sněmovny lordů uvažovat o symbolickém vyjádření nedůvěry lídrovy strana Jeremymu Corbynovi, informuje Reuters.

Zákonodárci z Labouristické strany chtějí v pondělí zorganizovat pohotovostní jednání, na kterém by se hlasování o symbolické nedůvěře mohlo projednat. Pokud by našlo podporu, mohlo by se konat na začátku příštího týdne.

Důvodem je Corbynovo rozhodnutí odvolat vysoce postavenou mluvčí ve sněmovně lordů za její poznámky o jeho přístupu ke kritice, který srovnala s nacistickým vůdcem Adolfem Hitlerem v době jeho posledních dnů.

Corbynův krok jenom přispěl k nespokojenosti labouristických členů Sněmovny lordů, která je nevoleným orgánem k utváření a revizi nových zákonů. Kdyby k hlasování došlo, jednalo by se nicméně jen o symbolický akt. Případné vyslovení nedůvěry neznamená, že by mohl být Corbyn odvolán z postu vedení strany. 60 labouristických členů Sněmovny lordů ve středu obvinilo Corbyna z toho, že zklamal v testu lídrovství, když si neporadil s antisemitismem ve straně.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.