Přijedeme snad brzy, slíbil Trump Merkelové

Americký prezident neurčitě slíbil návštěvu Německa, které i na současném evropském turné (zatím) vynechal.

Americký prezident Donald Trump při pondělní tiskové konferenci po summitu G7 ve Francii sdělil, že se nakonec chystá na návštěvu Německa, kam byl opakovaně oficiálně zván německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Trump na konferenci řekl: „Budeme tam…jsme velice poctěni pozváním – a to je pravda – a budeme tam. Snad brzy.“ K tomu dodal, že má německou krev v žilách.

Na otázku, zda by se návštěva nemohla konat před plánovanou cestou do Polska, odpověděl Trump „snad“, pak ale dodal, že by to bylo příliš na poslední chvíli.

Vzápětí na tato slova reagovaly německé sociální sítě kampaní „TrumpNotWelcome“ (Trump není vítán). V Německu se v souvislosti s tím, že Trump při své cestě do Evropy znovu vynechá Německo, hovořilo o tom, že se má jednat o jeho snahu o rozdělení Evropské unie – Trump totiž jede znovu na návštěvu Polska.

O tématu jsme psali zde.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.