Hongkong pokračuje v protestech

Guvernérka provincie odmítla informace o tom, že by uvažovala o rezignaci. Krizi chce vyřešit bez zásahu Pekingu.

V úterý pokračoval druhý den protestního bojkotu studentů škol a univerzit v Hongkongu, kde tak i nadále pokračuje politická krize. Studenti v úterý naplánovali druhou prodemokratickou akci. V pondělí se několik tisíc studentů na univerzitách sešlo na další protestní akci. Studenti měli na sobě plynové masky, tvořily lidský řetěz a volali po tom, aby Hongkong dostal větší autonomii na ostatní Číně.

Pokračování protestů v bývalé britské kolonii vytváří nový tlak na lídryni provincie Carrie Lamovou. Ta podle informací agentury Reuters minulý týden přiznala svoji odpovědnost za vznik celé politické krize v Hongkongu. V nahrávce, která se dostala na veřejnost se Lamová vyjádřila v tom smyslu, že by se nejraději omluvila a rezignovala. Podle posledních zpráv Lamová ale odmítla, že by projednávala s Pekingem svoji rezignaci. Řekla dále, že věří v to, že její vláda je schopná už tři měsíce trvající krizi vyřešit bez zásahu Pekingu.

Ilustrační fotka: CC-licence, Wikicommons

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.