Boltona má nahradit hlavní vyjednávač při únosech

Prezident Trump oznámil, kdo bude jeho novým poradcem pro národní bezpečnost.

Ve středu padlo nové jméno kandidáta na poradce pro národní bezpečnost současného prezidenta USA Donalda Trumpa. Má se jím stát Robert C. O’Brien, toho času zvláštní prezidentský vyslanec pro záležitosti únosů na ministerstvu zahraničí.

O’Brienovo jméno figurovalo mezi celkem 5 kandidáty na uvolněný post, které Trump předtím jmenoval. Nový poradce nastupuje do své funkce v momentě, kdy USA čelí celé řadě krizí na Blízkém východě. Jde o situaci s Íránem, konflikt mezi Izraelem a Palestinci, nezdařené jednání s Tálibánem v Afghánistánu. Trump dal přednost O’Brianovi před dalšími kandidáty – mezi ně patřili například bývalý šéf kanceláře Johna Boltona Fred Fleitz, Lisa Gordonová-Hagertyová, administrátorka v Národní jaderné bezpečnostní správě, Keith Kellog, bezpečnostní poradce viceprezidenta USA nebo Ricky Waddell, bývalý zástupce poradce pro národní bezpečnost.

Při rozhovoru s novináři hodnotil Trump O’Brienovu práci při osvobozování unesených Američanů jako „fantastickou“. Trump sám opakovaně práci jeho administrativy v této oblasti chválil.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.