Air France bude kompenzovat uhlíkové emise výsadbou lesů

Společnost plánuje investovat několik milionů eur do výsadby lesa, který by absorboval emise CO2, které její lety vytváří.

Hlavní manažerka francouzské letecké společnosti Air France oznámila, že společnost bude od příštího roku dobrovolně kompenzovat všechny své uhlíkové emise z domácích letů. Anne Rigailová to sdělila v rozhovoru novinám Le Parisien. Společnost Air France podle jejích slov bude investovat několik milionů eur do projektů, které pomohou s výsadbou lesa. Nově vysazené stromy by mohly pomoci s absorbováním emisí, které vyprodukuje celkem 500 letů společnosti za den. Dnešní a plánované emise obchodních systémů k omezení počtu CO2, který lety vytvářejí, v daný moment nepokrývají domácí lety.

Oxid uhličitý je nejběžnější ze skleníkových plynů, které člověk produkuje. Způsobuje ho spalování fosilních paliv, jako je plyn nebo kerosin. Letecký průmysl je v poslední době kritizován klimatickými aktivisty za to, že způsobuje rostoucí emise. Ty dnes přesahají 2 % všech.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.