Londýnský parlament má znovu být suspendován

Má se jednat o součást příprav na projev britské panovnice před parlamentem 14. října.

Premiér Velké Británie Boris Johnson chce na tři dny suspendovat práci londýnského parlamentu. Podle jeho slov má dočasné uzavření parlamentu být součástí přípravy na projev královny Alžběty II. Každoroční projev má být pronesen 14. října.

V případě, že britská vláda nalezne dohodu s EU ohledně brexitu na zasedání Evropské rady mezi 17. a 18. říjnem, bude jejím cílem předložit Dohodu o odchodu, která bude uzákoněna do 31. října.

Podle Johnsona bude parlament uzavřen na minimální dobu tak, aby se logisticky podařilo připravit na projev britské panovnice. Ten mimo jiné doprovázejí bezpečnostní kontroly v okolí parlamentu. Projev královny má představit plány vlády pro Národní zdravotní systém, školy, boj s kriminalitou, investice do infrastruktury a budování silné ekonomiky. „Prosadíme Brexit a budeme pokračovat v zasazování se o tyto životní problémy,“ řekl britský premiér.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.