Johnson srovnal labouristy se Stalinem. Corbyn prý zničí britskou prosperitu

Labouristé prý útočí na bohaté se stejným potěšením a pomstychtivostí jako Stalin na kulaky, nechal se slyšet britský premiér. Corbyn zničí britskou prosperitu.

Britský konzervativní premiér Boris Johnson přirovnal politiku svého labouristického soka Jeremy Corbyna k sovětskému diktátorovi Josipu Stalinovi. Slova padla v rámci rozbíhající se volební kampaně k prosincovým předčasným volbám.

Johnson v textu pro Daily Telegraph napsal, že Jeremy Corbyn chce zvednout daně tak, že to zničí britskou prosperitu. Dále napsal, že Labouristická strany útočí na bohaté „s nadšením a pomstychtivostí, jaká nebyla k vidění od doby, kdy Stalin perzekuoval kulaky“.

Premiér Johnson se měl ve středu sejít s britskou královnou a oznámit jí formální rozpuštění britského parlamentu v souvislosti s vypsáním nových voleb. Ve čtvrtek by měl zahájit volební kampaň Konzervativní strany. Parlamentní volby v Británii budou 12. prosince.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.