Nejsme hotel pro bojovníky Islámského státu, zní z Turecka

Ankara začíná deportovat bojovníky IS s občanstvím jiných zemí. Řada evropských zemí jim ale odebrala své občanství, aby zabránila jejich návratu.

Turecko začne s repatriací zajatých bojovníků Islámského státu. V pondělí turecká strana oznámila, že deportuje dva americké občany do USA. Deportace by se měly týkat také německých a dánských občanů umístěných v deportačních centrech, oznámil mluvčí tureckého ministra vnitra Ismail Citaki, další informace však neuvedl.

V uplynulých dnech Turecko kritizovalo západní země jako Británii a Nizozemsko, že nechtějí převzít své občany, kteří se připojili k bojovníkům IS. Británie a další evropské země jejich občanství zrušily, aby deportacím z Turecka zabránily. Podle ministra vnitra Sulejmana Soylu není Turecko „hotel“ pro bojovníky IS a Ankara od pondělka začne s jejich repatriacemi.

V tureckých věznicích má být asi 1200 bojovníků IS, 287 lidí, včetně žen a dětí, bylo zatčeno v době turecké ofenzívy na severu Sýrie.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.