Bloomberg jde do toho: chce být americkým prezidentem

Kandidatura dalšího miliardáře je terčem kritiky a nejspíš poškodí především bývalého viceprezidenta Joe Bidena, který je také centristou.

Miliardář je dalším z centristů v Demokratické straně, kde je kandidátů jako máku, píší Financial Times.

Michael Blooomberg uvedl, že chce porazit Trump a znovu postavit Ameriku. S kandidaturou mají problém Bloomberg News, mediální skupina, kterou Bloomberg vlastní a která vykazuje nezanedbatelný politický vliv.

Bloomberg se připojí k 17 dalších kandidátům Demokratické strany. Bude patří k těm nejstarším zájemcům o úřad amerického prezidenta po sedmdesátce, což jsou i Joe Biden, Elisabeth Warrenová a Bernie Sanders. Má se za to, že kandidatura Bloomberga poškodí hlavně Bidena, který se orientoval centristicky a byl vnímán jako favorit, i když v posledních měsících jeho podpora klesla.

Bloomberg chce směřovat k vítězství na základě svých rozsáhlých úspěchů v byznysu a může se opřít i o svou funkce bývalého starosty New Yorku. Nebude to ale mít lehké u afroamerických voličů, kteří si pamatují na jeho politiku z New Yorku.

Jeho masivní spuštění kampaně, – jen úvodních 30 milionů dolarů za prvotní spoty, vyvolalo pobouření u levicových kandidátů Demokratické strany. Sanders, který sbírá příspěvky od jednotlivých voličů, uvedl, že je znechucen představou, že si někdo myslí, že si koupí cestu do Bílého domu.

Sanders uvedl, že kdo si neumí vytvořit hnutí zdola, ten nemá co kandidovat. Američané jsou miliardáři znechuceni, dodal, takže nebudou dobře reagovat na někoho, kdo by si chtěl volby koupit.

Bloombergův poradce uvedl, že Bloomberg nebude akceptovat žádné dary pro jeho kampaň. Video, které bylo zatím prezentováno ukazuje kariérní cestu Bloomberga i jeho charitativní aktivity.

Když Bloomberg kandidoval na starostu New Yorku bylo to ovšem za republikány, nyní se postavil za demokraty.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.