Johnson nechce, aby se Trump vměšoval do britských voleb

Podle slov britského premiéra by bylo „nejlepší“ kdyby se Trump k britským volbám nevyjadřoval. Mezi konzervativci panuje nervozita z toho, že by to stranu poškodilo.

Premiér Velké Británie Boris Johnson se v pátek nechal slyšet, že by bylo „nejlepší“, kdyby se americký prezident Donald Trump neangažoval v britských parlamentních volbách během své návštěvy v Londýně, kde se koná summit NATO.

Trump už do parlamentních voleb v Británii vstoupil svými říjnovými komentáři na adresu lídra Labouristické strany Jeremy Corbyna. Trump řekl, že Corbyn je pro Británii „tak špatný“ a že by Johnson měl hledat spojenectví s šéfem Strany pro Brexit Nigelem Faragem.

Ve vedení Konzervativní strany ale panují obavy z toho, že by Trumpovo další angažování stranu poškodilo.

Johnson pak řekl, že si myslí, že nejlepší věcí by bylo, aby se oba spojenci USA i Velká Británie vzájemně nijak nevměšovali do svých voleb.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.