Johnson boduje u dárců. Konzervativci vyinkasovali na kampaň rekordní sumu

Ve srovnání s Labouristickou stranou získala celkem 8,6 milionů liber, labouristé dostali jen 3,7 milionů liber.

Konzervativní strana premiéra Borise Johnsona shromáždila rekordní finanční zdroje na volební kampaň pro předčasné parlamentní volby 12. prosince, informuje Reuters. Ve srovnání s Labouristickou stranou získala celkem 8,6 milionů liber, labouristé dostali jen 3,7 milionů liber.

Johnson tak zabodoval co do finanční pomoci už podruhé. Poprvé se mu v létě povedlo dostat velké finanční zdroje pro svoji kampaň pro vedení ve straně. Ukazuje se tak, že Johnson je populární u dárců.

Finanční podpora pro Labouristickou stranu sice nedosáhla čísel, která vykázala Konzervativní strana, ale i tak získala během prvního týdne rekordní podporu v hodnotě 3,4 milionů liber. Tyto zdroje pocházejí především od odborů. Naopak konzervativci dostávají peníze na kampaň od asi 61 různých dárců, patří k nim například manažeři hedgeových fondů nebo ocelový magnát Lakšimi Mittal. Naopak podnikatel Christopher Harborne věnoval Farageově Straně pro Brexit 2,25 milionů liber.

Očekává se, že volby 12. prosince rozhodnou mimo jiné o osudu vztahů mezi Velkou Británií a EU.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.