Třetí světová válka je na obzoru, varuje turecký generál

Renomovaný turecký generálmajor vydal knihu, která vysvětluje, proč je nevyhnutelná třetí světová válka pod vedením Spojených států proti Číně a Indii. Podle něj budou v západním táboře Rusko a Turecko.

Turecký generálmajor ve výslužbě Osman Pamukoğlu několik měsíců před loňským summitem NATO v Londýně vydal knihu s názvem „Třetí světová válka – kdy a mezi kterými mocnostmi se bude konat“ („III. Dünya Savaşı“), která způsobila v mnoha zemích rozruch. Informace přinesly německé noviny Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

  • K podobnému tématu jsme v článku Proč v dohledné době nehrozí třetí světová válka také psali.

Podle Pamukoğlua by USA vytvořily globální koalici, která by v budoucnu podnikla vojenské kroky proti Číně a jejím spojencům. Rusko bude důležitou součástí této koalice, protože dělá vše, co je v jeho silách, aby zabránilo Číně rozšířit svůj vliv ve Střední Asii a na Sibiři. „Lze předpokládat, že USA a Rusko budou na jedné straně a Čína a Indie na straně druhé,“ řekl Pamukoğlu. V souvislosti s pozicí Evropanů a Turků tvrdí Pamukoğlu, že Evropa i Turecko budou jednoznačně na straně protičínské aliance. „Čína se snaží získat čas přijímáním politických a ekonomických kroků. A Spojené státy používají nástroj sankcí, protože čas pracuje proti USA.“

Již z celosvětových výdajů na zbrojení je vidět, že dříve či později musí přijít velká konvenční válka, zmínil Pamukoğlu v programu televizní stanice Habertürk. Jedná se o přípravnou fázi jako před první světovou válkou. Čínské ambice jsou zřejmé. Vláda v Pekingu velmi dobře ví, že pozice světové moci předpokládá nadvládu nad světovými oceány a moři. Proto Čína do svého námořnictva značně investuje. Mobilizace námořních kapacit USA v Jihočínském moři také proto dává smysl. „Pokud jako země nedokážete ovládat mořské cesty, nemůžete získat kontrolu nad světovými surovinami, ani se nemůžete stát světovou mocí.“ Tuto kontrolu dříve řídila Anglie a nyní jsou to Spojené státy.

Číňané staví letadlovou loď. Proč? Protože pokud nemáte kontrolu nad oceány, nemůžete se stát největším hráčem na světě. Vypukne třetí světová válka. Neutralita je jen utopie. Jak neutrální můžete zůstat, když se všechno začne bortit. Turecko také nebude moci zůstat neutrální během třetí světové války a určitě se postaví na stranu západního bloku, cituje Asafhaber generálmajora.

V rámci programu turecké televizní stanice TV 100 Pamukoğlu podle článku německých novin uvedl: „Vypuknutí třetí světové války bude spojeno se třemi faktory: zdroji energie, vodními zdroji a kontrolou obchodních cest na moři (…) USA chtějí zabránit Číňanům, aby profitovali z íránských zdrojů ropy. Američané se o to už nějakou dobu snaží. Proto jsou americké jednotky v Afghánistánu. V Afghánistánu Čína nemůže stavět pozemní spojení do Íránu (…) O Rusku lze říci: řada zdrojů se nachází východně od Uralu, zejména ve střední a východní Sibiři. A kdo je na jihu? Čína. 65 % ruských jednotek se nachází východně od Uralu, tj. v oblasti nerostných zdrojů. Ale proti komu jsou tam rozmístěni? Kdo je na jihu? Čína se svou populací 1,4 miliardy lidí. Pokud existuje země, která tyto zdroje absolutně potřebuje, je to Čína – hladový gigant (…) V současné době máme stejnou konstelaci jako v předvečer druhé světové války.“

Třetí světová válka by se nekonala v Evropě, Latinské Americe nebo Africe, ale v asijsko-tichomořském regionu. Pamukoğlu říká: „Himálaj a Kašmír jsou nesmírně důležité pro zásobování vodou v regionu. Zejména Čína potřebuje vodu z Himálaje. Pokud by v Himálaji došlo k jadernému úderu na vodní zdroje, vedlo by to k tomu, že miliardy lidí by zůstaly bez vody a musely by uprchnout,“ řekl Pamukoğlu.

Poslední přípravná fáze proti Číně však může začít až poté, co Spojené státy vyřeší íránský problém. Na otázku novináře z televizní stanice Habertürk, co by se mělo stát, aby ve skutečnosti došlo k vypuknutí třetí světové války, řekl Pamukoğlu: „Incident v pohraniční oblasti, sestřelení stíhačky, potopení rybářské lodi, teroristický útok, atentát nebo nějaký nepředstavitelný incident. Je také možné mediálně vytvořit provokativní událost, která se nikdy v realitě nestala, aby byla záminka pro válku. Takto to vždycky chodilo,“ uvádí článek Deutsche Wirtschaft Nachrichten.

Generálmajor ve výslužbě Osman Pamukoğlu sloužil v tureckých ozbrojených silách (TSK) v letech 1968 až 2002. V roce 1993 byl jediným vysoce postaveným důstojníkem armády, který souhlasil s velením zvláštních sil na frontě v jihovýchodním Turecku proti PKK, kterou EU a USA klasifikují jako teroristickou organizaci. Studoval partyzánské taktiky Josipa Broza Tita, Giuseppe Garibaldiho, Mao Ce-tunga, Alberta Baya, Fidela Castra, Ernesta „Che“ Guevary, Võ Nguyêna Giápa a Jásira Arafata, aby vyvinul teoretické a praktické nástroje proti partyzánským válkám. V důsledku toho se mu v letech 1993 až 1995 podařilo minimalizovat počet horských bojovníků PKK z 12 000 na přibližně 6 000.

Články zveřejněné v rubrice Trendy nemusejí vyjadřovat názor redakce.

***

Pozn. red.: Připomínáme čtenářům článek Pavla Gavlase, ve kterém k tématu píše:

Ať už vezmeme názor tureckého generála jakkoliv (vážně, či nevážně), má racionální jádro a řadu neoddiskutovatelných faktů.

  • Vojenské výdaje rostou a mají-li evropští členové NATO zvýšit obranné výdaje tak, aby dosáhly 2 % HDP, pak Evropa musí přidat více než 100 miliard dolarů (Česká republika téměř o 50 mld. Kč do roku 2024).

  • Ozbrojené síly zaměřily svoji přípravu na vedení velkých společných operací svazků a svazů všech druhů ozbrojených sil, likvidace teroristů na cizích teritoriích malými jednotkami je upozaďována, i když stále prováděna.

  • Vojenská infrastruktura je budována pro vedení války ve východní Evropě, plánuje se zesilování mostů na hlavních tazích západ – východ, staví se železniční tratě.

  • U hranic s RF jsou rozmisťovány jednotky pozemního vojska, stanoviště protiraketové obrany (Polsko, Rumunsko; systém, který může odpalovat i řízené střely s plochou dráhou letu, tedy ty, které byly zakázány, dnes již vypovězenou smlouvou INF) a infrastruktura letectva, včetně jednotného systému PVO/PRO NATO.

  • Ideologie a propaganda pracují na plné obrátky, veřejné mínění je ovlivňováno tak, že za posledních pár let se obavy obyvatelstva z ohrožení Ruskem zvýšily z jednotek procent na desítky procent, historie je překrucována a „upravována“, pěstuje se „tradice“ SS divizí vytvořených za druhé světové války v pobaltských státech a na Ukrajině i s podporou státu, jako součást boje proti komunismu; je to součást hybridní války, neviditelné, ale o to více intenzivní.

  • Současně byla zahájena i ekonomická válka, a to nejen s Ruskem a Čínou, ale i mezi sebou – USA s Evropou.

Ilustrační foto: Autor: Youtube. Haberturk TV

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.