Trump versus Pelosiová. Nepodání ruky a trhání projevu

Napjaté vztahy mezi prezidentem a předsedkyní Kongresu se v kontextu impeachmentu tentokrát projevily naplno.

Nedobré vztahy mezi prezidentem Donaldem Trumpem a předsedkyní Kongresu demokratkou Nancy Pelosiovou se, tentokrát veřejně, projevily během slavnostního projevu o stavu unie, který Trump v úterý pronesl v americkém Kongresu.

Agentura Reuters informuje, že prezident odmítl přijmout nabízenou ruku Pelosiové a místo pozdravu jí dal do ruky svůj vytištěný projev. Předsedkyně Kongresu pak před zraky diváků a kamer Trumpův projev přímo za jeho zády roztrhala.

Trump se v projevu vyhnul zmínkám o impeachmentu. Ovšem rozepře kolem jeho žaloby se při projevu projevily velmi viditelně. Republikáni prezidentovi tleskali ve stoje, zatímco jejich demokratičtí kolegové zůstávali většinou sedět.

Projev byl pronesen den před středečním zasedáním amerického Senátu, na kterém by podle očekávání měl být Donald Trump osvobozen od impeachmentu. (K tomu také ve středu hlasováním Senátu došlo – pozn.red.)

Špatné vztahy mezi předsedkyní Kongresu a prezidentem se projevily také slovně: Pelosiová prezidenta představila bez ceremoniálních doplňků, které projev obvykle provázejí. Reuters připomíná, že prezident Trump zase ve svých veřejných vystoupeních Pelosiovou nazývá například „šílenou Nancy“.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.