Nevadské odbory varují před Sandersem

Největší nevadský odborový svaz vidí Sanderse i Warrenovou jako ohrožení zdravotního programu, kterého svaz dosáhl.

Nejvlivnější odborový svaz státu Nevada varuje před demokratickými kandidáty Bernie Sandersem a Elisabeth Warrenovou. Odboráři z Kulinářské unie, která má asi 60 tisíc členů pracujících především v místním kasinovém průmyslu, šíří letáky, které kritizují plány obou demokratů týkající se zdravotní péče, podle odborářů by mohly zničit zdravotní program, který jim odbory poskytují.

Leták se objevil v době primárních voleb ve státě New Hampshire, kde Bernie Sanders vyhrál a Warrenová skončila na čtvrtém místě.

Z hlediska odborů je největším problémem právě zdravotní péče, protože jejich členové si vybojovali a vyjednali robustní zdravotní program. Odbory doposud nepodpořily žádného kandidáta. Primárky v Nevadě se konají 22. února.

Leták Kulinářských odborů také porovnává demokratické kandidáty a tvrdí, že Joe Biden, Pete Buttigieg, Amy Klobucharová nebo Tom Seyer by „ochránili (jejich) zdravotní péči“. Sanders by prý jejich zdravotní program ukončil, protože požaduje „zdravotní péči pro všechny“. Warrenová prý zase chce po třech přechodných letech ukončit kolektivní vyjednávání a dohody.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.