Bernie Sanders zvítězil v Nevadě

Senátor Sanders využil ve státě Nevada své popularity mezi hispánskými a mladými voliči.

Noviny Financial Times uvádějí, že Sanders směřuje k demokratické nominaci na prezidenta. Berniemu Sandersovi se daří, a již před volbou byl jasným favoritem. Sanders ovšem vede i v národních průzkumech.

Sanders je pod palbou ostatních „středových“ kandidátů. Například Buttigieg tvrdí, že demokraté by se měli střízlivě podívat na dopady případného Sandersova zvolení. Dle něj Sanders jen “bojuje, rozděluje a polarizuje”.

Těsně kolem sebe v průzkumech krouží Pete Buttigieg a Joe Biden, což je zklamání pro ty, kteří doufali, že právě tito dva středoví kandidáti budou schopni Sanderse porazit, píší Financial Times. Biden bude muset rychle dosáhnout nějakého úspěchu. Do hry navíc vstoupil Michael Bloomberg.

I Trump si v tweetu kopnul do některých kandidátů a napsal, že Bloomberg předvedl v debatě jedno z nejhorších vystoupení v dějinách, Sanderse pak označil za „šíleného“.

Umírnění demokraté začínají mít ze Sanderse velké obavy. Centristé už nyní věští, že Sandersovo vítězství by pro prezidentské volby v listopadu bylo čirou katastrofou.

Ilustrační foto: Autor – Lorie Shaull from St Paul, United States – Bernie Sanders, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79610248

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.