Americký průzkum: bílí muži se za Trumpa mají dobře

Hůře se podle průzkumu cítí ženy, Hispánci a Afroameričané. A nejvíc nespokojené jsou hispánské ženy.

Pocit finanční jistoty je spojen s pohlavím i rasou, informovaly noviny Financial Times o průzkumu, který provedly spolu s Peter G. Peterson Foundation.

Prezident Donald Trump tvrdí, že díky jeho politickým krokům se má lépe „prakticky každý“, průzkum ale ukazuje, že vysokou míru spokojenosti vykazují jen bílí muži. Noviny tímto upozorňují na velké genderové a etnické rozdíly.

Pete Buttigieg (který se prohlásil vítězem primárek v Iowě) tvrdí, že právě on strhne tyto voliče na svou stranu.

Trump se snaží celou svou kampaň postavit na ekonomických úspěších, v projevu o stavu Unie hovořil o „neuvěřitelných výsledcích“.

Bílí muži tvrdí, že za Trumpa se mají lépe, celkové výsledky Trumpovy politiky však dle průzkumu tak přesvědčivé nejsou. Ostatní skupiny jsou spokojené podstatně méně, a to včetně bílých žen, píší Financial Times.

65 % voličů uvedlo, že se mají hůře, nebo se jejich situace nezměnila. Zhoršení situace od Trumpova nástupu do úřadu eviduje výzkum u žen, Hispánců či Afroameričanů, a nejvíce nespokojenou skupinou jsou hispánské ženy.

Průzkum FT a Peterson začal již během minulého října a kontinuálně zjišťuje nespokojenost s vývojem osobních financí. Dvě třetiny dotázaných říkají, že jejich osobní finanční situace se nezlepšila.

Jiné je ale hodnocení celé ekonomiky. Těsná většina, 51 % dotazovaných, tvrdí, že Trumpova opatření ekonomice pomohla.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.