Podcasty !Argumentu: Týden podle !Argumentu 7

Podcast: Ilona Švihlíková komentuje události posledního týdne. Patří sem koronavirus a jeho ekonomické dopady,  dramatický vývoj kolem cen ropy, který má evidentní geopolitický podtext, další kolo migrační krize tentokrát na hranicích Řecka a Turecka nebo pirátská kauza Tomáše Tožičky.

Milé čtenářky a milí čtenáři,

rozjíždíme nový multimediální formát – podcasty. Umožní nám  oslovovat Vás také mluveným slovem. Prosíme, berte zatím naše podcasty s rezervou. Vznikají svépomocí – s nulovými náklady za odborné služby. To je také důvod, proč naše podcasty nemohou mít optimální kvalitu. Problémy se budeme snažit postupně odstraňovat. Pokud nás chcete v této aktivitě podpořit, tak to lze učinit formou dobrovolného předplatného. Předplatné nám pomáhá udržet se nad vodou, ale také se dál rozvíjet. Představuje cestu, jak fungovat bez placeného obsahu a bez reklam. Děkujeme, že jste solidární.

Co v dnešním Ilonině shrnutí uslyšíte?

Minulý týden byl bohatý na dramatické události. Vedle pokračující epidemie koronaviru, která má stále patrnější ekonomické dopady i pro závislou ekonomiku jako Česko, proběhly v USA další demokratické primárky v duchu „všichni proti Berniemu Sandersovi“. Jaké politické dědictví po sobě zanechá kancléřka Angela Merkelová? Na trhu s ropou došlo k dramatickému poklesu cen, krachu formátu OPEC+ a rozjetí cenové války – a to všechno s geopolitickým podtextem. Na hranicích Řecka a Turecka se rozjíždí další kolo migrační krize.   Co nám prozradila kauza Tomáše Tožičky o Pirátech?  Kdo se tentokrát stal kolektivním borcem a koho nepotěšíme titulem lůzr týdne?

Příjemný poslech!

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.