Nový podcast: Veronika Sušová-Salminen: Jak Rusko zvládá pandemii?

Veronika Sušová-Salminen hovoří o pandemické situaci v Rusku. Proč si Vladimir Putin udržuje relativně nízký profil? Jak koronavirus testuje nejen zdravotnictví země, ale i její politický systém?

Ruské federaci se světová pandemie nemoci COVID-19 nevyhnula a počty nemocných zde v posledních dnech rostou. Bylo Rusko na situaci dostatečně připraveno? Má dostatek vybavení a je ruské zdravotnictví v dobré kondici? Ruská vláda nevyhlásila karanténu a ani výjimečný stav. Proč vlastně? A proč si Vladimir Putin zatím ponechává nízký profil, zatímco pro boj s pandemií v Rusku inicioval dokonce týmy dva?

Více se dozvíte v novém podcastu Veroniky Sušové-Salminen, který pro Vás vznikal ve středu v podvečer (čemuž odpovídají aktuální čísla a další informace).

Milé čtenářky a milí čtenáři,

děkujeme, že nezapomínáte na dobrovolnou podporu naší práce. Multimediální obsah, včetně podcastů, ale i běžný každodenní provoz !Argumentu můžete podpořit zde a podle vlastní úvahy a možností. Jsme s vámi, v časech dobrých i horších, zůstaňte s námi! Vaše předplatné je veledůležitým příspěvkem k obsahu časopisu – umožňuje ho. Děkujeme!

Ilustrační foto: Autor – Kremlin.ru

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.