Kanada vrací Číně pandy. Chybí bambus

Přerušení dopravy během pandemie přinesla nečekané důsledky. Kanadská ZOO nemá dostatek bambusu.

Kanadská zoologická zahrada v Calgary vrací do Číny pár pand velkých. Důvodem jsou následky koronavirové pandemie, která ZOO ponechala bez dostatečného zásobování bambusem. Ten představuje hlavní zdroj potravy pro pandy.

Pár medvědů pobýval v Kanadě od roku 2013 v rámci celkem desetileté výpůjčky z Číny. Jejich příjezd do Kanady byl považován za spektakulární událost, kterou dokonce přenášely kanadské televize živě. Později se páru v Kanadě narodili dva potomci, první pandy narozené na území Kanady.

Kanadská strana nyní pobyt zvířat zkrátí, protože přerušení dopravních spojení kvůli koronaviru zkomplikovalo zásobování bambusem, kterého panda velká denně spotřebuje 40 kg. Zoologická zahrada se snažila najít náhradní dodavatele bambusu, přesto zůstávají obavy, že dodávky budou přerušeny a obě zvířata budou v důsledku toho hladovět.

ZOO v Calgary je nyní mimo provoz kvůli pandemii. Přislíbila, že veřejnosti umožní, aby se s pandím párem mohla rozloučit. Obě mláďata se do Číny už vrátila.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.