Ilona Švihlíková: Týden podle !Argumentu 20: Obsedantní rusofobie nemá nic společného s profesionalitou

Podcast: Ilona Švihlíková se ohlíží za událostmi minulého týdne v Česku i v zahraničí. Dnešními tématy jsou mimo jiné nový sloup v Praze nebo vyvrcholení „ricinové aféry“.

Milé čtenářky a milí čtenáři,

nově nabízíme nový a doplňující formát našeho obsahu – podcasty. Prosíme, berte zatím naše podcasty s rezervou. Vznikají svépomocí – s nulovými náklady za odborné služby. Pokud nás chcete v této aktivitě podpořit, tak to lze učinit formou dobrovolného předplatného. Předplatné nám pomáhá udržet se nad vodou, ale také se dál rozvíjet. Umožňuje nám také nabízet bezplatný obsah, a to navzdory současnému trendu placeného vstupu. Vaše pomoc je velmi důležitá pro existenci časopisu. Děkujeme, že jste solidární.

Co Vám nemělo za poslední týden ujít?

Dvacátý týden podle !Argumentu se ohlédl za událostmi v USA, kde probíhají protesty proti nerovnostem v americké společnosti. USA se také staví proti digitální dani v Česku, Švédsko se probouzí z pandemie s bolehlavem. ECB posílila nákupy dluhopisů. Německo představilo svůj stimulační balíček: čím překvapil? OPEC a Rusko se dohodly na dalším omezení těžby ropy. Saúdové si znovu nakoupili americké zbraně. A Řecko má problém s Tureckem.

Komu vadí zvýšení podpory nezaměstanosti v Česku. A komu nevadí 6 miliard korun na nákup zbraní? O čem svědčí obnovení Mariánského sloupu v Praze a co by k  tomu asi řekl TGM? Nechybí ani téma vyvrcholení „ricinové aféry“ a udělení cen borec a lůzr týdne.

Příjemný poslech!

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.