Ceny ropy reagují na obavy z druhé vlny pandemie

Brent i WTI během pondělka ztrácela na ceně kvůli novým případům onemocnění z Číny i z USA.

Ceny ropy zaznamenaly během pondělí další pokles. Hlavním důvodem jsou obavy z druhé vlny koronavirové pandemie. Nové případy nemoci hlásí USA, Japonsko a také Čína, panují tedy obavy, že další vlna pandemie ovlivní obnovu poptávky po ropných palivech.

Reuters uvádí propad ceny u obou typů americké ropy, v případě Brent a WTI došlo k poklesu ceny o 0,4 a 1,3 %. Konkrétní aktuální ceny ropy najdete na stránkách Oilprice.com.

Analytici pokles ceny přičítají obavám z nové vlny pandemie. V Pekingu došlo během minulých čtyřech dnech k 79 novým případům nemoci. USA také hlásí nárůst případů nemoci, jen během uplynulé soboty se jednalo o dalších 25 tisíc případů nemoci COVID-19.

Na optimismu nepřipadala ani nová ekonomická data z Číny. Průmyslový výkon druhé největší ekonomiky světa se sice v květnu zvýšil o 4,4 %, ale jednalo se o číslo nižší než očekávání. Ukazuje se tak, že hospodářská obnova Číny jde pomaleji. Na druhé straně čínské rafinérie vykazují v meziročním srovnání růst spotřeby ropy o 8,8 %.

Monitorovací panel skupiny OPEC by se měl sejít ve čtvrtek, bude hodnotit dohodnuté snížení ropy a projednávat kroky jednotlivých zemí při plnění snížení těžby.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.