Skandál Credit Suisse nabývá na síle

Skandál firmy Credit Suisse otřásá švýcarským finančním sektorem.

Financial Times informují o korporátní špionáži švýcarské banky. Nyní regulátor zahájil vyšetřování případu. Skandál se týká sledování, které banka prováděla proti svým bývalým seniorním zaměstnancům. Skandál smetl bývalého šéfa Credit Suisse, když vyšlo najevo, že banka nechala své odcházející zaměstnance sledovat.

Pierre-Olivier Bouée, jeden z vysokých manažerů banky, byl propuštěn poté, co přiznal, že sledování nařídil.

Regulátor se sice pustil do vyšetřování, ale dá se očekávat, že vyšetřování potrvá řadu měsíců. FINMA (Swiss Financial Market Supervisory Authority) sice nemůže udělovat pokuty, ale má jiné možnosti – může firmám nařídit interní změny, nebo zakázat jednotlivcům práci ve finanční oblasti až na pět let. A také může iniciovat trestní stíhání.

Firma Credit Suisse se nyní snaží omezit škody a tvrdí, že politika sledování zaměstnanců není součástí její firemní kultury.

Nový šéf firmy Thomas Gottstein, tak zažívá další těžké období. Snažil se banku provést obdobím koronaviru, odhalil ovšem také napojení na nechvalně známou německou Wirecard. Jeden za zaměstnanců je stíhán z podvod. Skandály Credit Suisse tedy nekončí.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.